Kadirov’un son görüntüsü kafaları karıştırdı

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken, kısa bir süre önce yapılan seçimlerden zaferle ayrılarak görev süresini uzatan Rusya’nın Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yemin töreni geçen gün gerçekleşti.

Moskova ile yakın ilişki içerisinde olan çok sayıda isim törene katılırken, Putin’in en güvendiği isimlerden biri olan Çeçen lider Ramazan Kadirov da yerini aldı.

Son dönemde muhalif Rus medyasında çok hasta olduğuna dair iddiaların ortaya atıldığı 47 yaşındaki Kadirov’un görüntüsü, Batı medyasının gündemine oturdu.

İngiliz medyası, “Putin’in müttefik kendi montunu çıkaramayacak kadar zayıf” ifadesini kullanırken, Kadirov’un sağlık durumuyla ilgili iddiaların da arttığına dikkat çekti.

Kadirov’un güçlükle yürüyerek merdiven basamaklarını çıktığı belirtilirken, Kremlin’de düzenlenen törende ceketini çıkarırken zorlandığı belirtildi. Kadirov’a 54 yaşındaki Rus vekil Adam Delimkhanov’un yardım ettiği duyuruldu.

Son dönemde Kadirov’un pankreas rahatsızlığı yaşadığı ve durumunun kötüye gittiği iddia edilmişti. Rusya’nın muhalif medya kuruluşlarından Novaya Gazeta, Putin’in Kadirov’un ölümü durumunda bazı düzenlemeler yapabileceğini iddia etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x