Putin’in planı deşifre oldu! Hangi Türk ülkesini işgal etmek istiyor

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken, uluslararası kamuoyunda Türkiye’yi de ilgilendiren ilginç bir iddia ortaya atıldı.

Ukraynalı siyasetçi Oleksiy Honcharenko, ABD merkezli bir düşünce kuruluşu olan Atlantic Council için bir yazı kaleme aldı. Honcharenko, Rusya’nın Ukrayna’daki savaşı genişletme amacı içerisinde olduğunu ileri sürdü.

KREMLİN 4 ÜLKEYİ DAHA TOPRAKLARINA KATMAK İSTİYOR

Ukraynalı siyasetçi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in çok daha büyük bir savaş istediğini iddia ederken Moskova’nın 4 ülkeyi daha sınırları içerisinde katmayı planladığını iddia etti. Honcharenko, “Batı’nın Ukrayna’daki savaşta zayıflık göstermesi Rusya’yı tetikleyebilir. Batılı ülkeler Avrupa’nın doğu sınırında yaşanan jeopolitik felaketin farkında değil. Ukrayna bir an önce gereken desteği almazsa Putin’in bu savaşı kazanma şansı çok gerçekçi hale gelecek. Eğer Putin, Ukrayna’da kazanırsa daha da ileri gider” dedi.

Honcharenko, Rusya’nın tarihinde bünyesinde olan ülkeleri hedef alabileceğini söyledi. Ukraynalı siyasetçi dört ülkeyi işaret ederken bunlar arasında Türkiye ile komşu olan ve Türk turistlerin nüfus cüzdanlarıyla gidebildiği Gürcistan’ın da yer aldığı belirtildi. Honcharenko, “Bu ülkeler Moldova, Gürcistan, Belarus ve Kazakistan” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x